Pokládka obkladov a dlažieb

Podklad:

Všetky podklady musia byť suché, vyzreté, súdržné, rovné, zbavené prachu, mastnôt, zbytkov náterových hmôt. V prípade, že podklad vykazuje známky nesúdržnosti (sprašuje a pod.), je nadmerne nasiakavý, odporúča sa tento podklad ošetriť disperznou penetráciou (2-násobný náter riedený vodou v pomere prvá vrstva1:2 druha vrstva 1:1) ak je naopak podklad nenasiakavý (pôvodný obklad, prefabrikovaný betón, terazzo, aquapanel), použije sa k penetrácii základný náter, viacúčelový primer na báze syntetickej živice, vo vodnej disperzii, s obsahom kremičitých plnív, ktorý sa na podklad nanáša valčekom  pričom následné  po aplikácii penetrácií sa môže realizovať samotne lepenie obkladových prvkov.

Lepenie:

Obklady  je nutné zbaviť prachu a nečistôt, rubovú stranu (pri nasiakavej keramike) sa odporúča mierne navlhčiť, lepiaci tmel sa nanesie zubovou stierkou na podklad celoplošne, pre zvýšenie prídržnosti nanesie lepiaci tmel v tenkej vrstve i na rubovú stranu obkladu. Obklad sa uloží miernym vtlačením do nanesenej vrstvy lepiaceho tmelu, pričom obklad – dlažba sa mierne zaklepne gumovým kladivom. V interiéri a exteriéri sa odporúča použiť flexibilné cementové lepiace tmely tried C2TE, C2TE S1, C2E S2

Škárovanie:

Pred škárovaním musí byť lepidlo použité pri inštalácii obkladových prvkov úplne suché, pričom škáry musia byť zbavené prachu a iných nečistôt

Použitie flexibilnej cementovej  škárovacej malty rýchlo tvrdnúcej a vysychajúcej. Sú vodoodpudivé s technológiou DropEffect a technológiou BioBlock proti vzniku plesní.

Použitie dvojzložkových epoxidových škárovacích mált odolných proti kyselinám s obsahom baktériostatických prísad a technológiou BioBlock zabraňuje bujneniu baktérii a tvorbe plesní na povrchu škáry, čím zvyšuje celkovú hygienu obloženého povrchu 

Ponúkame nasledovné služby

  • Lepenie  tenkých porcelánových obkladových prvkov od hrúbky 3 mm do 3x1m
  • Lepenie prírodného a kompozitného kameňa
  • Lepenie keramických obkladov a dlažieb 
  • Lepenie veľkoformátových obkladov a dlažieb
  • Lepenie mozaiky 
  • Hydroizolácie kúpeľní, sprchovacích kútov, balkónov a terás
  • Škárovanie dvojzložkovými epoxidovými maltami
  • Rezanie a montáž JOLLY hrán

Referencie od klientov

"S firmou Dowina stav, ​s.r.o. mám dlhodobé skúsenosti od roku 2006. 

Mne i mojej rodine realizovali viacero čiastočných i komplexných rekonštrukcií bytov a údržby rodinného domu.

Opakované zákazky z našej strany dostatočne dokazujú, že som bol s ich prístupom plneniu zmlúv, prácou a jej  výsledkami skutočne spokojný.

Samozrejme sa občas vyskytli operatívne problémy, ale ich riešenie vždy prebehlo ústretovo a konštruktívne.

Veľmi oceňujem aj odborné rady a návrhy, ktoré mi pomáhali vylepšiť  pôvodné parciálne zámery a prispeli ku kvalitnejšej  realizácii diela pri efektívnych nákladoch. Aj následne, pri menších prácach na údržbe bytov, mi vyšli v ústrety.

Môžem preto opodstatnene odporúčať firmu Dowina stav, s.r.o. každému, kto hľadá zodpovednú a kvalitnú prácu."

a korektnú spoluprácu pri realizáciu diela.

-- Karol Melocík

- "Pan Koza nam pomohol s dokoncenim nasho 2i bytu, ktory sme kupili ako holobyt. Ocenujem jeho pristup a pomoc uz v uvodnej faze, ked sme potrebovali poradit pri vybere stavebnych materialov, ako aj pri samotnej realizacii. Vzdy platilo na com sme sa dohodli a kvalita prace bola na vysokej urovni. Spolocnost Dowinastav urcite odporucam."

 

- "Sme veľmi spokojní s kvalitou vašej práce. oceňujeme, že pracujete s novými technológiami, vždy viete dobre a odborne poradiť."