Elektroinštalačné práce

Mnohí z populácie bývajúcej v panelákoch sa určite stretli s otázkou "Nastal už čas na výmenu elektroinštalácie?"

Pokiaľ vaše elektrorozvody majú 25 a viac rokov, je na mieste sa zamerať nad ich výmenou. V minulosti sa používali hliníkové vodiče, kde bola lepšia cena v porovnaní s meďou. Hliník má horšiu mernú vodivosť, ľahko sa zlomí, napr. vo vypínačoch a v zásuvkách sa pod skrutkami časom uvoľňuje. Pri nedostatočnom spoji vzniká teplo (väčší prechodový odpor), neskôr iskrenie, až požiar. V minulosti takáto elektroinštalácia postačovala, nakoľko neboli automatické práčky, umývačky riadu, mikrovlnné rúry ani chladničky s mrazničkou. Tieto spotrebiče majú v byte najväčší odber elektrického prúdu, nehovoriac napr. o elektrických radiátoroch.

Novou elektroinštaláciou zabezpečíte spoľahlivý chod spotrebičov, a zamedzíte tak prípadnému požiaru. Najčastejšie a najviac namáhané sú však vypínače, potom zásuvky ale aj ističe. Pri výmene elektroinštalácií je potrebné dobre zvážiť aj vhodný výber - zásuvky, vypínače, ističe a pod. Asi ako v každom segmente sú kvalitné - lepšie a sú tie ostatné značky na trhu. Elektroinštalácia je investícia na 20 a viac rokov.

Elektroinštalačné práce v rámci interiéru a exteriéru

  • Kompletné elektroinštalačné práce bytových a nebytových priestorov do 1000 V
  • Montáže bleskozvodov
  • Rozvádzače, káblové rozvody
  • Montáže zásuviek, vypínačov
  • Montáž svietidiel, lámp a inštalačných prvkov
  • Vyhotovenie projektovej dokumentácie, revíznej správy
  • Elektrické podlahové vykurovanie

 

Nová elektroinštalácia Vám zaručí bezpečnosť pre celú rodinu aj pri použití prúdového chrániča. Už pri reálnom dotyku človeka so živou časťou elektrozariadenia, prúdový chránič vypína rýchlejšie než by vám elektrický prúd ublížil. 
Nároky súčasných spotrebičov na pripojenie sú iné ako v minulosti. Nová a moderná elektroinštalácia ich splní, a zvýši komfort bytu.

Referencie od klientov

"S firmou Dowina stav, ​s.r.o. mám dlhodobé skúsenosti od roku 2006. 

Mne i mojej rodine realizovali viacero čiastočných i komplexných rekonštrukcií bytov a údržby rodinného domu.

Opakované zákazky z našej strany dostatočne dokazujú, že som bol s ich prístupom plneniu zmlúv, prácou a jej  výsledkami skutočne spokojný.

Samozrejme sa občas vyskytli operatívne problémy, ale ich riešenie vždy prebehlo ústretovo a konštruktívne.

Veľmi oceňujem aj odborné rady a návrhy, ktoré mi pomáhali vylepšiť  pôvodné parciálne zámery a prispeli ku kvalitnejšej  realizácii diela pri efektívnych nákladoch. Aj následne, pri menších prácach na údržbe bytov, mi vyšli v ústrety.

Môžem preto opodstatnene odporúčať firmu Dowina stav, s.r.o. každému, kto hľadá zodpovednú a kvalitnú prácu."

a korektnú spoluprácu pri realizáciu diela.

-- Karol Melocík

- "Pan Koza nam pomohol s dokoncenim nasho 2i bytu, ktory sme kupili ako holobyt. Ocenujem jeho pristup a pomoc uz v uvodnej faze, ked sme potrebovali poradit pri vybere stavebnych materialov, ako aj pri samotnej realizacii. Vzdy platilo na com sme sa dohodli a kvalita prace bola na vysokej urovni. Spolocnost Dowinastav urcite odporucam."

 

- "Sme veľmi spokojní s kvalitou vašej práce. oceňujeme, že pracujete s novými technológiami, vždy viete dobre a odborne poradiť."